Ahmet Bulgay - Uyku Hali

Sevgili dostum Yunus Karaçöl‘ün ikincisini yazmış olduğu Bir Kadın Kaç Mezar serisinin ikinci kitabı olan BİR KADIN KAÇ MEZAR 2 (İHANET ZİNCİRİ) adlı kitabı an itibariyle bitirmiş bulunmaktayım.

Benim de küçük bir sözle de olsa katkıda bulunduğum kitabı okurken tüylerim diken diken oldu resmen. Çünkü kitapta aşırı gerçekçi cinayet sahneleri vardı. Böyle direkt konuya girdim ancak kitabın özellikle ilk bölümlerinde, işlenen cinayetlerin ve yapılan işkencelerin aşırı gerçekçi bir biçimde sergilenmesi insanı oldukça korkutuyor.

Peşinen söylüyorum! Eğer psikolojik açıdan kendinizi iyi hissetmiyorsanız bu kitaba başlamayın. Alın kitaplığınızda dursun. Ne zaman ki iyi hissetmeye başladınız işte o zaman alıp okuyun  ve ne demek istediğimi kendi gözlerinizle görün.

Bir Kadın Kaç Mezar 2 İhanet Zinciri – Yunus Karaçöl

Kitap yine dedektif Bay Girdap ve ekibinin başında geçen olayları anlatıyor. Ancak ilk kitapta cevabını bulamadığınız birçok sorunun cevabı bu kitapta var. Örneğin dedektif Girdap’ın Suzanna San ile ilgili gerçekleri öğrenip öğrenmediğini, Hasan’ın otogarda düştüğü tuzaktan kurtulup kurtulmadığı ve bunun gibi birçok sorunun cevabı ikinci kitapta var. Ayrıca bizi merak içinde bırakan ilk kitaptan sonra yazılan ikinci kitap sayesinde gerçek bir polisiye roman tadına varmış olacaksınız.

Ülkemizdeki en önemli sorunlardan biri olan kadın cinayetleri bu ikinci kitapta da çok sağlam bir şekilde işlenmiş.

Sevgili kardeşim Yunus Karaçöl’ü bu ikinci kitabından dolayı da kutluyorum. Umarım yeni kitapları bir an önce biter ve bunları okuma fırsatı bulurum.

Kitap hakkında teknik bilgiler ise şöyledir:

Bir Kadın Kaç Mezar 2 -İhanet Zinciri- adlı kitap 464 sayfa ve 13 böümden oluşmaktadır.. Ferfir Yayın Grubu Anatolia Kültür tarafından ilk baskısı 5000 (Beş Bin)  adet basılmıştır.

Yeni kitaplarla değerli kardeşim Yunus’un yazarlık hayatına daha da çok eser sığdırmasını diliyorum.

Ahmet Bulgay - Uyku Hali
Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
RÜYANIN UYKU HALİ Nazan Bekiroğlu
Benzer Yazılar
3 Yorum
 1. Yazar
  Ayhan

  İkinci seriyi de bir çırpıda bitirdim. Ancak sanırım bu kitabın üçüncüsü de olacak. Çünkü muallakta kalan çok yer var.

  • Yazar
   bulgay

   Bilemeyeceğim 🙂 Yazar ne yapacak bakalım.

   • Yazar
    Yunus Karaçöl

    Üçüncü seriyi merak edenlere hitaben; Bir Kadın Kaç Mezar? 3 yani son serisi de yazılma aşaması sona yaklaştı. İkinci seride merak ettiğiniz bütün soruların cevapları son seride yer almaktadır. Bu arada güzel yorum ve düşünceleriniz için sizlere sonsuz teşekkürler ☺️

Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.